Evlilik Kredisi Nedir?

Düğün yapıp bir yuva sahibi olmak herkesin ortak hayalidir. Ancak günümüz şartlarında düğün yapmak da ciddi maddi birikimler gerektirebiliyor. Bu imkanları karşılamakta zorlanan tüm bireylerimiz için bankalar özel bir kredi sunuyor; Evlilik Kredisi! Peki bu evlilik kredisi nedir? Bu krediyi kimler alabilir?

Evlilik Kredisi Nedir?

Evlenmek isteyen, düğün yapmak isteyen ve maddi imkanları yeterli olmayan müşterilerine bankalar çeşitli kampanyalar dahilinde evlilik kredileri ve düğün kredilerigibi paketlerde kredi kampanyaları sunabiliyor. Ancak bu durumda da her evlenen kişinin ve her düğün yapmak isteyen bireyin kredisi onaylanacak anlamına da gelmiyor.

Bankalar tarafından düğün masraflarını karşılayamayan bireylere verilen kredilere düğün kredisi adı da verilebilir. Bu kredilerde evlenecek olan çiftlerin düğünbalayıeşya ve diğer masraflarını karşılamasında yardımcı olabilmek hedeflenir.

Bu Krediyi Kimler Kullanabilir?

Evlilik kredilerinin, normal ihtiyaç kredilerinden herhangi bir farkı yoktur. Bankalar evlenecek olan müşterilerine evlilik kredileri adı altında ihtiyaç kredisi düzenlemiş ve bunu sunmaktadır. Yani aslında kullanacağınız kredi bir ihtiyaç kredisidir ancak kampanyadan sadece evlenecek olan çiftler faydalandırılır.

İhtiyaç Kredilerinde olduğu gibi bu kredide de normal şartlar aranmaktadır. Normal bir kredi başvurusu yapar gibi başvuru yapabilirsiniz. Nasıl başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız da kredi başvurusu nasıl yapılır isimli makalemizi okuyarak yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir